Kļūsti par “Empātijas spēļu“ dalībnieku

 

Projekta "Empātijas spēles" virsmērķis ir saliedēt Latvijas sabiedrībā mazāk aizsargātās grupas. Šajā kategorijā iekļaujas, piemēram, sievietes, jaunieši, geji, lezbietes, transpersonas, mazākumtautību pārstāvji un cilvēki ar īpašām vajadzībām. Tikai izgaismojot problēmas, ar ko šo grupu pārstāvjiem nākas saskarties ikdienā, mēs spēsim augt kā valsts un attīstīties kā indivīdi.

Tāpēc Safe Space komanda kā savu pamatmisiju ir nospraudusi sekmēt plašākas sabiedrības izglītošanos par attiecīgajiem jautājumiem. Lai to sasniegtu, projekta “Empātijas spēles” ietvaros tiks izveidoti vēl 8 video, katrs 6-7 minūšu garumā, kuros tiks aplūkots, cik sociāli un ekonomiski atšķirīgās pozīcijās ir dažādas sabiedrības grupas.

Aicinām iepazīties ar pirmo projekta video - Privilēģiju pastaigu - un paprasīt sev: “Kas ir tas, ko es varu darīt lietas labā?” Padomā par tām reizēm, kad kāds blakus esošs cilvēks ir izteicis kādu aizspriedumainu vai aizskarošu komentāru, kamēr apkārtējie klusēja… Padomā par tām reizēm, kad Tevī iekšā ir bijusi vēlme palīdzēt kādam, taču nepietika dūšas to darīt to pašu aizspriedumu dēļ… Padomā par šīm lietām un aizdomājies, cik ļoti labāk Tu justos, ja attiecīgajās situācijās Tu rīkotos citādi - aizrādot, aicinot uz diskusiju vai vienkārši darot zināmu, ka viņu viedoklis nav vienīgais…

Sper soli tālāk - runā par to skaļi! Piesakies dalībai kādā no Safe Space īstenotajiem video! Ja jūties komfortabli kameras priekšā, vai tieši otrādi - vēlies izkāpt no komforta zonas, droši sazinies ar mums, rakstot e-pastu uz safespacelv@gmail.com, un mēs ar Tevi pavisam noteikti sazināsimies!

Projekts “Empātijas spēles“ tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

_vienkarss_bez_laukuma_rgb_v_lv-39_0.png
 
Previous
Previous

Kādi aizpsriedumi un stereotipi mīt Latvijā?

Next
Next

Kas ir privilēģija?